Zoom przy kawie Barbórka

„Zoom przy kawie” to program śniadaniowy, w którym w rodzinnej i przyjaznej atmosferze przybliżamy lokalne tradycje, ciekawostki, inicjatywy i znane osobowości z różnych miejsc Polski. Z okazji Barbórki – górniczego święta, niegdyś hucznie obchodzonego, a dziś nieco zapomnianego – tym razem wybieramy się na Śląsk. Zjemy śniadanie w towarzystwie gości, którzy opowiedzą o różnych twarzach Śląska, np. o symbolice odświętnego munduru górniczego, kolorowych pióropuszach i o tym, kto je szyje. Ugotujemy tradycyjną potrawę, posłuchamy i porozmawiamy o muzyce śląskich zespołów i dowiemy się, jak podróżować po Śląsku nieco inaczej. Zobaczymy też, jak młodzi Ślązacy przenoszą to, co tradycyjne, do współczesności i wykorzystują na co dzień.

Gospodarzami programu są Weronika Szymańska, reporterka poznańskiej telewizji WTK, prowadząca nadawany na antenie Zoom TV program informacyjny „Kalejdoskop Polski”, oraz Mirosław Riedel – pochodzący ze Śląska prezenter telewizyjny, którego widzowie znają m.in. z „We love Poland” pokazywanego na antenie Zoom TV . Ich gośćmi są m.in. Marian Dziędziel, Otylia Jędrzejczak i Jerzy Buzek, którzy opowiadają o tym, co to znaczy być Ślązakiem; Krzysztof Grosiak i Marcin Stiller, którzy rozmawiają o turystyce ekstremalnej – bo ta na Śląsku ma się świetnie oraz Krzysztof Respondek udowadniający, że nikt nie ma takiego poczucia humoru, jak Ślązacy.

W programie znalazł się także reportaż o śląskich kobietach oraz felieton o pracy górników. Katarzyna Depa opowiada o biżuterii z węgla, którą robi własnoręcznie, a Marcin Babko przedstawia produkt, który z tego samego surowca wytwarza we własnej pracowni – mydło. Z kolei znawca Śląska, Jerzy Ciurlok, zdradza wszystkie tajemnice Barbórki i przypomina, dlaczego warto obchodzić to piękne święto.

„Zoom przy kawie Barbórka” był realizowany w Chorzowie w restauracji „Sztygarka” przez telewizję Sfera TV.

Premiera w niedzielę 4 grudnia, o godz. 07:00

Gatunek: PROGRAM ROZRYWKOWY
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2016

Zobacz także

21.02 / 17:30
Świat według Bundych s7odc. 22
Al wciąż miga się od seksu z Peggy. Kobieta jest coraz bardziej niezadowolona i robi...
28.02 / 05:26
I love kabaret extra s4 odc. 02
Nowy show rozrywkowy ze skeczami najlepszych polskich kabaretów. Prowadzący program Agnieszka „Marylka” Litwin i Przemek...

inne kanały