Polak potrafi odc. 04

Marek Jurczak – właściciel restauracji ,,Bistro Zakopane” w Wiedniu. Jego droga do miejsca, w którym się znajduje to opowieść o sile i uporze, wzlotach i upadkach – od podhalańskich marzeń o sławie malarza przy zupie babci, przez zmywak w Londynie i farmy warzyw w Danii, aż po praktykę gastronomiczna w austriackich restauracjach i finalnie własny lokal. Mała restauracja w centrum Wiednia podbiła serca lokalnej społeczności. W końcu, jak to się mówi: „przez żołądek do serca”. Przepisem na sukces okazała się polska kuchnia, którą nasz bohater stara się urozmaicać. Poza prowadzeniem restauracji Marek często spędza czas z dziećmi. Stara się zaszczepić im miłość do sztuki. W lokalu wiszą nawet prace, które wspólnie wykonują. W kolejnym odcinku programu będziemy towarzyszyć Markowi w codziennej pracy w restauracji. Dowiemy się, jakie są różnice w prowadzeniu działalności między Polską a Austrią, a także odkryjemy tajny składnik sukcesu naszego bohatera.

Gatunek: DOKUMENT
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2022

Najbliższe emisje:


poniedziałek
06.02
13:05

Zobacz także

16.02 / 11:15
Zakazana historia s6 odc. 02
Fascynująca seria dokumentalna o tajemnicach historii. Zaginione skarby, niezwykłe teorie spiskowe, wielkie postaci i kontrowersyjne...
26.02 / 17:15
Hity polskiego kabaretu s5 odc. 08
Program rozrywkowy prezentujący wybór najlepszych i najbardziej lubianych skeczy najpopularniejszych polskich kabaretów.
17.02 / 08:00
Gadżet show s2 odc. 06
Lubisz testować technologiczne nowinki? Chciałbyś mieć je w domu, aby Twoje życie stało się prostsze?...

inne kanały