wróć do listy
20.12.2023

TRZECIA PLANETA OD SŁOŃCA OD 15 STYCZNIA W ZOOM TV

Załoga kosmicznego statku ląduje na Ziemi, by poznać życie mieszkańców tej planety. Przybysze, którzy o Ziemianach nie wiedzą zbyt wiele, starają się niczym nie wyróżniać i robią wszystko, by funkcjonować jak zwykła amerykańska rodzina. Co może pójść nie tak? Wszystko!  Kultowy serial lat 90-tych Trzecia planeta od Słońca już od 15 stycznia w Zoom TV .

Trzecia planeta od Słońca fot. Carsey-Werner

O czym opowiada serial Trzecia planeta od Słońca?

Rodzina Salomonów wydaje się typowa – Dick (John Lithgow) jest profesorem na uniwersytecie, Sally (Kristen Johnson) to gospodyni domowa. Razem z nimi mieszkają Harry (French Stewart) oraz Tommy (Joseph Gordon-Levitt). W rzeczywistości tylko udają zwyczajną amerykańską rodzinę. Salomonowie pochodzą z odległej galaktyki – zostali wysłani na Ziemię, by poznać zachowania jej mieszkańców. Zadanie okazuje się trudniejsze niż sądzili, a zderzenie z ziemską cywilizacją i próba zrozumienia ludzkich zwyczajów prowadzą często do przezabawnych sytuacji. Wpadki Salomonów są nie tylko okazją do śmiechu, pozwalają też z dystansem spojrzeć na ludzkie zachowania.

Co stoi za sukcesem serialu Trzecia planeta od Słońca?

Za sukcesem Trzeciej planety od Słońca stoją przede wszystkim doskonali wykonawcy głównych ról z dwukrotnie nominowanym do Oscara Johnem Lithgowem (Czułe słówka, Świat według Garpa, serial Dexter) na czele. Za rolę głowy rodziny Salomonów aktor otrzymał Złoty Glob, dwie statuetki Emmy i kilka nominacji do tych prestiżowych nagród.
Z kolei Emma Kristen Johnson (Prosto w serce, Ślubne wojny) za rolę Sally została wyróżniona nominacją do Złotego Globu i nagrodą Emmy. To właśnie dzięki tej produkcji ogromną popularność zdobył Joseph Gordon-Levitt.

Plejada gwiazd

Obok stałej obsady w serialu gościnnie wystąpiła także plejada gwiazd w świetnie napisanych rolach epizodycznych. Na planie serialu pojawili się między innymi: legenda koszykówki Dennis Rodman, Mark Hamil,l czyli odtwórca roli Luka Skywalkerka w oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen, Bryan Cranston znany ze Zwariowanego świata Malcolma i Breaking Bad, gwiazdor Monty Pythona John Cleese i ikona gospodyń domowych Martha Stewart.

Uwielbiany sitcom

Pełen elementów satyrycznych serial jest jednym z najbardziej znanych sitcomów lat 90-tych i obowiązkową pozycją dla wszystkich fanów gatunku. Doskonałe aktorstwo, przezabawne dialogi i sprawna realizacja sprawiły, że ekipa Trzeciej planety od Słońca otrzymała Złoty Glob w kategorii najlepszy serial komediowy. Produkcja doczekała się 6 sezonów.

Kiedy oglądać?

Premiera: 15.01.2024 godz. 18:00

Emisja od poniedziałku do piątku o 18:00

 

Zobacz również

2. SEZON DOMU W CENIE MIESZKANIA JUŻ 3 MARCA W ZOOM TV I SERWISIE FILMBOX+
14.02.24r.
2. SEZON DOMU W CENIE MIESZKANIA JUŻ 3 MARCA W ZOOM TV I SERWISIE FILMBOX+

Według najnowszych danych Eurostatu Polska jest na drugim miejscu w Europie pod względem ...

więcej
PRZEPIS NA HIT od 18 lutego w ZOOM TV i serwisie FILMBOX+
30.01.24r.
PRZEPIS NA HIT od 18 lutego w ZOOM TV i serwisie FILMBOX+

Przepis na Hit to talk-show, w którym widzowie mają okazję poznać bliżej gwiazdy ...

więcej
NOWY SEZON SHOW KABARETOWE PRZEBOJE JUŻ 18 LUTEGO W ZOOM TV
26.01.24r.
NOWY SEZON SHOW KABARETOWE PRZEBOJE JUŻ 18 LUTEGO W ZOOM TV

Kabaretowe przeboje wracają na antenę Zoom TV z zupełnie nowym repertuarem. W tym sezonie ...

więcej
TRZECIA PLANETA OD SŁOŃCA OD 15 STYCZNIA W ZOOM TV
20.12.23r.
TRZECIA PLANETA OD SŁOŃCA OD 15 STYCZNIA W ZOOM TV

Załoga kosmicznego statku ląduje na Ziemi, by poznać życie mieszkańców tej ...

więcej

inne kanały