wróć do listy
12.04.2024

Najlepsze skecze kabaretowe – TOP 10 „Hitów polskiego kabaretu”

Już od sześciu sezonów „Hity polskiego kabaretu” bawią widzów Zoom TV. W maju odcinki tego show emitowane są codziennie. W końcu mało co potrafi człowieka tak zrelaksować, jak porządna dawka śmiechu, a tej polskie kabarety dostarczają w ilościach przemysłowych. Zobaczmy, które kabaretowe skecze współczesnych polskich kabaretów widzowie uznają za najśmieszniejsze.

 

Paranienormalni – mistrzowie skeczów medycznych

W kategorii najczęściej wyświetlanego skeczu na YouTube zdecydowanie wygrywa skecz medyczny „Ja miałem tylko wejść i wyjść” z 29 milionów wyświetleń. Jednak w naszym subiektywnym rankingu najśmieszniejszych skeczy kabaretowych na reprezentanta wesołej twórczości Paranienormalnych wytypowaliśmy, również opisujący stan polskiej służby zdrowia, skecz „Lekarz rodzinny”. Tytułową rolę gra w nim występujący gościnnie Michał Czernecki i robi to po mistrzowsku!

 

Kabaret Neo-Nówka – ich najlepszy skecz o uchodźcach

Bank wyświetleń na YouTube wynikiem 25 milionów rozbija kabaret Neo-Nówka. Tyle pokazuje bowiem licznik skeczu „Uchodźcy z Dubaju”. Fabuła nie musi być zbyt złożona, by stać się hitem polskiego kabaretu, wystarczy, że bohaterowie zachowują się niedorzecznie a już skecz kabaretowy dostaje się do grona najlepszych skeczów polskiego kabaretu.

 

Kabaret Moralnego Niepokoju – hity polskiego kabaretu

Jeśli chodzi o hity polskiego kabaretu, to Kabaret Moralnego Niepokoju serwuje je taśmowo – 2/3 rankingu mogłyby zająć ich produkcje. Od momentu, gdy pojawili się na polskiej scenie kabaretowej widzowie turlali się ze śmiechu. Dodatkowo, projekty z cyklu „Ucho prezesa” ugruntowały ich pozycję w TOP 10 polskich kabaretów. Najchętniej oglądanym na YouTube skeczem Kabaretu Moralnego Niepokoju są „Skojarzenia” z 22 milionów wyświetleń.

Kabaret Młodych Panów – sukces dzięki „Familiadzie”

Teleturnieje, zwłaszcza te, w których uczestnicy nie zawsze popisują się bystrością, idealnie nadają się do parodiowania i tworzenia memów. Pierwszym show, który wpada nam do głowy na hasło „lama” to „Familiada”, bo właśnie w nim jedna z uczestniczek dała taką odpowiedź na pytanie Karola Strasburgera: „Więcej niż jedno zwierzę to…?”. Nie dziwi więc, że skecz Kabaretu Młodych Panów „Familiada” znalazł się w gronie najlepszych skeczów kabaretowych – internauci obejrzeli go 21 milionów razy.

Kabaret Skeczów Męczących – impreza rodzinna w krzywym zwierciadle

Na piątym miejscu zestawienia najlepszych skeczów kabaretowych znajdują się „Chrzciny” Kabaretu Skeczów Męczących z 18 milionami wyświetleń. Zarówno alkohol jak i uroczystości rodzinne (przykładem jest skecz zamykający nasz ranking) to niewyczerpane źródło kabaretowych inspiracji.

Kabaret Nowaki – jak śmiać się z egzaminu

Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących egzaminów w życiu, a dla niektórych po wielokroć stresujący, bo ci, którzy zdają za pierwszym razem są w zdecydowanej mniejszości. Emocje, jakie wywołuje nauka jazdy wykorzystał w swoim najlepszym skeczu kabaretowym „Egzamin na prawo jazdy” Kabaret Nowaki i na YouTube obejrzano go 10 milionów razy.

Ani Mru Mru – próbuje wyjechać do sanatorium

Weterani polskiej sceny kabaretowej, mający na koncie liczne skecze wpisujące się w kategorię najlepsze skecze kabaretowe. Ich najbardziej popularny skecz to „Dom starców” z 7,1 mln wyświetleń, acz gdyby zsumować wszystkie odsłony skeczu „Sanatorium” to prawdopodobnie przebiłoby ten wynik. Poniższą kompilację najlepszych skeczy Ani Mru Mru otwiera właśnie „Sanatorium” (pozostałe to „Autograf”, „Plan” oraz „Jaskółka”).

 

Kabaret Jurki – posiłek staje się najlepszym skeczem kabaretowym

Skecz „Obiad”, który osiągnął wynik 5,5 miliona wyświetleń ogląda się nie tylko ze śmiechem, ale i z sentymentem, bo „polskie Tesco” już nie istnieje. Cóż, skecz ma już ponad dekadę. Jednak od tego czasu Kabaret Jurki stworzył sporo nowych dzieł, które spokojnie można zaliczyć do najlepszych skeczów kabaretowych. Możemy je obejrzeć w kompilacji „The Best of… Kabaret Jurki”.

Spółka z o.o. – najlepszy duet kabaretowy

Skecz w wykonaniu Ewy Błachnio i Roberta Korólczyka o traumie przywożenia pijanej żony z imprezy służbowej, tylko na jednym kanale na YouTube ma niemal 3 miliony wyświetleń. Para prezentowała ten skecz na wielu kabaretowych scenach – również w programie „I love kabaret” na kanale Zoom TV. Więc jeśli chcecie się przekonać, że jest to jeden z najlepszych skeczów kabaretowych to obejrzyjcie go w poniższym klipie.

 

Kabaret Zdolni i Skromni

W 2021 wygrali jubileuszową 25. Rybnicką Jesień Kabaretową Ryjek, podbijając serca widzów skeczem „Śląska dziewczyna”. Powstały spontanicznie Kabaret Zdolni i Skromni, w którego skład weszli Łukasz Zaczek, Andrzej Kozłowski, Damian Kubik, Mateusz Kwiatkowski, Ewelina Wojtak, Olga Łasak i Klaudia Halejcio, trafia do naszego zestawienia najlepszych skeczy kabaretowych ze skeczem „Komunia”. Bo też sezon na komunie właśnie się rozpoczyna i rodzicom, którzy przygotowują swoje dzieci do tego sakramentu z pewnością przyda się coś na rozluźnienie – najlepiej porcja śmiechu.

Zobacz również

„Zabójcze potrawy” – odcinek z Kambodży już w sobotę na antenie Zoom TV
06.06.24r.
„Zabójcze potrawy” – odcinek z Kambodży już w sobotę na antenie Zoom TV

W najbliższą sobotę na antenie Zoom TV pojawi się najnowszy odcinek podróżniczo-kulinarnego programu „...

więcej
„Błękitna laguna” i jej kontynuacja w czerwcowej ramówce Zoom TV
06.06.24r.
„Błękitna laguna” i jej kontynuacja w czerwcowej ramówce Zoom TV

W czerwcu stacja Zoom TV przygotowała dla widzów kultowe filmy, które pozwolą ...

więcej
Starożytne historie w Zoom TV
05.06.24r.
Starożytne historie w Zoom TV

Zoom TV zaprasza widzów na wyjątkową podróż w czasie, prezentując fascynujące ...

więcej
Smaki Azji bez cenzury, czyli „Zabójcze potrawy” – nowa produkcja własna Zoom TV już od 25 maja
08.05.24r.
Smaki Azji bez cenzury, czyli „Zabójcze potrawy” – nowa produkcja własna Zoom TV już od 25 maja

Zabójczo niebezpieczna, zabójczo odrażająca i zabójczo pyszna. Właśnie ...

więcej

inne kanały