Powrót do aktualności

SERIAL Z ARCHIWUM X W TELEWIZJI

Najpopularniejszych w historii telewizji agentów specjalnych FBI - Foxa Muldera i Danę Scully - znów można oglądać na szklanym ekranie. Zoom TV prezentuje kultowy serial Z Archiwum X. Zoom TV pokaże trzy pierwsze sezony tej znakomitej produkcji.

Główni bohaterowie

Z Archiwum X Głównymi bohaterami Z Archiwum XFox Mulder i Dana Scully – agenci Wydziału X, specjalnej jednostki FBI, która zajmuje się niewyjaśnionymi sprawami. Muldera i Scully różni wszystko: on wierzy w zjawiska paranormalne i istnienie obcych, ona hołduje przede wszystkim wyjaśnieniom naukowym. Jednak przeciwieństwa się przyciągają. Rozwiązując kolejne skomplikowane zagadki Mulder i Scully coraz lepiej się poznają, nabierają szacunku do własnych kompetencji, sposobu myślenia i metod śledczych.

Pozostałe postaci Z Archiwum X

Drugoplanowymi, ale istotnymi postaciami Z Archiwum X są też m.in. Walter Skinner – przełożony agentów, początkowo sceptyczny wobec swoich podwładnych, który później staje po ich stronie i wspiera w dążeniu do prawdy, oraz tajemniczy Palacz – główny antagonista dwójki bohaterów.

Z Archiwum X – serial doceniony przez widzów, jak i krytyków

Serial Z Archiwum X zdobył kilkadziesiąt najważniejszych nagród telewizyjnych i był nominowany w wielu ważnych kategoriach. W latach 1995, 1997 i 1998 otrzymał Złote Globy w kategorii Najlepszy serial dramatyczny. Wcielających się w postaci agentów Davida Duchovnego i Gillian Anderson uhonorowano Złotymi Globami w kategoriach Najlepszy aktor / aktorka w serialu dramatycznym (1997 rok). O popularności Z Archiwum X świadczy również to, że do dziś powstało 11 sezonów serialu, odcinki specjalne oraz filmy.

Z Archiwum X – gdzie i kiedy oglądać?

Serial Z Archiwum X oglądaj na Zoom TV od poniedziałku do czwartku o godz. 21:00.

najciekawsze materiały

Premiera hitowego serialu kryminalnego Zabójcze umysły w Zoom TV

zobacz

NARZECZONA ZE STAMBUŁU 5 RAZY W TYGODNIU.

zobacz

Zoom TV rozpoczął casting do polskiej edycji show randkowego Magia nagości

zobacz