Powrót do aktualności

Najciekawsze miejsca w Polsce do odwiedzenia jesienią

Jeśli kochacie podróże i martwicie się, że sezon na nie właśnie się skończył, mamy dla Was dobre wieści – jesień to świetna pora na wędrówki. Wyjątkowych miejsc nie trzeba też szukać daleko – by je odkryć wystarczy choćby jeden dzień. Przed Wami najciekawsze miejsca w Polsce do odwiedzenia jesienią.

 • Bieszczady

Najbardziej na wschód wysunięte pasmo polskich Karpat. Znajdujące się tam lasy, zachwycą nas paletą wszystkich ciepłych jesiennych kolorów. To prawdziwy raj do osób, które cenią sobie górskie wyprawy, odpoczynek w ustronnym miejscu, piękne widoki i atmosferę dzikości oraz nieodkrytych miejsc.

 • Dolny Śląsk

Zapomniany Dolny Śląsk to idealnej miejsce na odkrywanie tajemnic. Znajduje się tam niezwykle dużo nieodwiedzanych zamków czy pałaców. To wspaniała okazja na przejażdżkę serpentynami po Górach Stołowych, odwiedzenie Błędnych Skał, Kaplicy Czaszek w Kudowie Zdroju, zwiedzanie nieczynnych już kopalni, ale także odpoczynek, którego każdy z nas od czasu do czasu potrzebuje.

 • Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy to miejsce na trasie ptaków odlatujących na zimę. Interesujące jest też to, że tamtejsze jesienne sztormy, które zalewają plaże, stają się atrakcyjnymi miejscami dla wielu grup zwierząt, np. żurawi. Dla miłośników ruchu i świeżego powietrza, polecamy spacer wzdłuż wydm lub nad brzegiem morza, które zachwyci nas charakterystycznym zapachem wody o tej porze roku.

 • Tatry

W Tatrach jesienią jest jeszcze dość ciepło, a tamtejsze drzewa przybierają przepiękne kolory. Jest to idealna pora na wycieczkę w góry, która pełna będzie niesamowitych widoków. Warto wybrać się nad Morskie Oko czy na wędrówkę szlakami turystycznymi.

 • Pieniny - przełomy Dunajca

Pieniny zachwycą nas wapiennymi skałami znajdującymi się przy rozległych wąwozach i łąkach. Podziwia się je wspaniale podczas spływu flisacką tratwą po Dunajcu. Jesień to idealna pora na odwiedzenie tego pasma górskiego ze względu na przepiękne kolory, sprzyjające wędrówkom temperatury i dużo mniejszy ruch na szlakach turystycznych.

 • Zamek Książ

Jest jednym z największych zamków w Polsce i Europie, który znajduje się tuż przy skalnym urwisku. Otoczony jest przepiękną kotliną porośniętą drzewami, nad którą prezentuje się wyjątkowo wspaniale. Nie bez powodu nazywa się go „zamkiem z bajki” - charakteryzuje się wieloma stylami architektury.

 • Podlasie

Podlasie składa się z rozległych lasów, czterech parków narodowych, trzech parków krajobrazowych, a do tego wielu dzikich obiektów wodnych. Poza przepiękną fauną i florą, jest to również miejsce, w którym zderzyć można się z wieloma kulturami: polską, białoruską, litewską, rosyjską, tatarską czy żydowską.

 • Ojcowski Park Narodowy

Ojcowski Park Narodowy wygląda jesienią przecudownie. Podczas gdy dolina pokryta jest zielenią, zbocza kontrastują już odcieniami pomarańczy i czerwieni. Między nimi spotkamy jeszcze piękne ostańce wapienne. To idealne miejsce, żeby odpocząć od zgiełku dnia codziennego, zachwycić się widokami i naładować nasze akumulatory.

 • Warmia i Mazury

Warmia i Mazury to idealne miejsce na jesień. Zachwyca niezliczoną ilością barwnych drzew wzdłuż malowniczo położonych dróg. Niewielkie miejscowości, jeziora o lśniącej wodzie, lasy pokryte kolorami - to idealny pomysł na wyjazd na weekend i odcięcie się od codziennych problemów.

 • Białowieski Park Narodowy

Białowieski Park Narodowy to miejsce, w którym możemy liczyć na bliższe spotkanie z żubrami. Zwiedzając rezerwat po wyznaczonych ścieżkach, nie tylko zachwycimy się pięknem tych zwierząt, ale będziemy mogli zrelaksować się podziwiając skąpane w jesiennych barwach tamtejsze lasy.

 • Jezioro Turkusowe

Jezioro Turkusowe, zwane jest również Jeziorem Szmaragdowym, a przy okazji zaliczane jest do jednego z najpiękniejszych zbiorników wodnych Wolińskiego Parku Narodowego. Swoją nazwę zawdzięcza kolorowi wody, który tworzy się poprzez odbicie promieni słonecznych od wody przepełnionej wapniem. To wspaniałe miejsce, okalane z każdej stron lasami, jest niezłą gratką dla wielbicieli ciszy, spokoju, a w dodatku niespotykanych widoków.

 • Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najbardziej urokliwych polskich miast. Renesansowe kamienice, przepiękny widok na Wisłę oraz małe uliczki rodem z bajki - to wspaniałe warunki sprzyjające jesiennym spacerom w grzejącym jeszcze słońcu. Jesienna aura sprzyja również spacerom po pobliskich wąwozach.

 • Bałtyk

Większość z nas wybiera się nad polskie morze w sezonie wakacyjnym. Jednak miejsce to również zasługuje na wiele uwagi jesienną porą. Warto na własne oczy doświadczyć jesieni na bałtyckiej plaży i poszukać bursztynów, których jesienią morze wyrzuca na brzeg więcej.

najciekawsze materiały

NARZECZONA ZE STAMBUŁU 5 RAZY W TYGODNIU.

zobacz

ŻYCIE Z EFEKTEM WOW! NOWY CYKL W ZOOM TV.

zobacz

Premiera serialu Maleńkie morderstwa w Zoom TV

zobacz