wróć do listy
03.10.2017

Miss Wheelchair World 2017

W sobotę, 7 października, w Warszawie odbędą się pierwsze wybory Miss Wheelchair World 2017. 24 dziewczyny z całego świata staną do rywalizacji o koronę najpiękniejszej.

Wybory Miss Wheelchair to znacznie więcej niż tylko konkurs piękności. To także niepowtarzalna okazja do integracji środowiska osób z niepełnosprawnościami z całego świata i ważny krok na drodze do zmiany postrzegania takich osób w społeczeństwie. Uczestniczki wyborów Miss Wheelchair World 2017 udowadniają, że wózek nie musi być ograniczeniem nie do pokonania, a każda kobieta ma prawo realizować swoje marzenia.

Jest to konkurs, który nie tylko promuje piękno bez barier, ale jest też dobrym przykładem tworzenia więzi pomiędzy uczestniczkami i dobrym startem do tworzenia wspólnych nowych projektów na rzecz integracji. Czerpanie z doświadczeń innych państw jest bardzo istotnym elementem w procesie kształtowania dostępności miast. Wydarzenie, oprócz walorów społecznych, jest okazją do wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych. Ma również zwrócić uwagę pracodawców i zachęcić ich do podejmowania współpracy z osobami z niepełnosprawnością, a dodatkowo ułatwić wymianę doświadczeń w dziedzinie metod rehabilitacji i dobrych praktyk społecznych.

Kobiety z całego świata poruszające się za pomocą wózka inwalidzkiego miały możliwość w ciągu trzech miesięcy przygotować swoją kandydaturę do konkursu i wysłać zgłoszenie. Zgodnie z regulaminem do finałowej rywalizacji jury zakwalifikować mogło maksymalnie 25 osób. Niezależnie od liczby zgłoszeń z danego kraju, do dalszego etapu mogły przejść co najwyżej dwie kandydatki z jednego państwa.

Jury po dokładnym zapoznaniu się ze wszystkimi zgłoszeniami i długich naradach zdecydowano, że do finału Miss Wheelchair World 2017 przeszły 24 finalistki:

Victoria José (Angola), Aleksandra Chichikova (Białoruś), Carla Maia (Brazylia), Vahen King (Kanada), MaríaDíaz (Chile), Paula Miranda (Chile), Kati van der Hoeven (Finlandia), Sandrine Ciron(Francja), Nadjet Meskine (Francja), Pahola Solano (Gwatemala), Priya Bhargava(Indie), Rajalakshmi Shankar Janardhana Murthy (Indie), Laura Miola (Italy), Karen Rocha (Meksyk), Ludmila Iachim (Mołdawia), Mirande Bakker (Holandia), Beata Jałocha (Polska),  Adrianna Zawadzińska (Polska), Alena Tiapkova (Rosja), Lebohang Monyatsi (RPA), Oksana Kononets (Ukraina), Uliana Pcholkina (Ukraina), Jennifer Lynn Adams (USA), Angelina Waleskaya (Białoruś).

O tytule pierwszej w historii Miss Wheelchair World zdecyduje jury w składzie: Olga Alaba (Miss Polski Wheelchair 2013), Iwona Cichosz (Miss Świata Głuchych 2016), Andrzej Galimont (Prezes Zarządu Szpitala Praskiego), Bartłomiej Główczyński (Channel Director Lifestyle w Discovery Networks International), Mateusz Hładki (dziennikarz), Barbara Jaroszyk (Działacz społeczny, organizator Europejskiego Festiwalu Filmowego „Integracja Ty i Ja”), Karolina Malczyk (Pełnomocnik Prezydenta m.st. Warszawy ds. równego traktowania), Paulina Malinowska-Kowalczyk (dziennikarka), Ewa Malinowska-Grupińska (Przewodnicząca Rady m.st. Warszawy), Bartek Marszałek (kierowca wodnej formuły 1-F1 H2O), Agnieszka Michalczyk (Prezes Fundacji im. Królowej Marii Kazimiery, mecenas Akademii Dobrego Stylu), Agata Młynarska (dziennikarka, Prezes Fundacji Ona Ona Ona, Kawaler Orderu Uśmiechu), Sylwia Sucharska (modelka), Ryszard Rembiszewski (aktor, prezenter radiowy i telewizyjny), Katarzyna Wojtaszek (Prezes Fundacji Jedyna Taka) i Anne Wufala-Strike (sportowiec, biegaczka na wózku inwalidzkim).

Oprócz przewidzianych regulaminem nagród głównych partnerzy, sponsorzy, jednostki miejskie i media zdecydują o przyznaniu tytułów komplementarnych: Miss Foto, Miss Popularności, Miss Aktywności, Miss Uśmiechu, Miss Indywidualności, Miss Wdzięku, Miss Życzliwości i Miss Lifestyle Designer.

Bezpłatny bilet na Galę Finałową można zarezerwować na stronie  www.misswheelchairworld.com

Zobacz również

„Zabójcze potrawy” – odcinek z Kambodży już w sobotę na antenie Zoom TV
06.06.24r.
„Zabójcze potrawy” – odcinek z Kambodży już w sobotę na antenie Zoom TV

W najbliższą sobotę na antenie Zoom TV pojawi się najnowszy odcinek podróżniczo-kulinarnego programu „...

więcej
„Błękitna laguna” i jej kontynuacja w czerwcowej ramówce Zoom TV
06.06.24r.
„Błękitna laguna” i jej kontynuacja w czerwcowej ramówce Zoom TV

W czerwcu stacja Zoom TV przygotowała dla widzów kultowe filmy, które pozwolą ...

więcej
Starożytne historie w Zoom TV
05.06.24r.
Starożytne historie w Zoom TV

Zoom TV zaprasza widzów na wyjątkową podróż w czasie, prezentując fascynujące ...

więcej
Smaki Azji bez cenzury, czyli „Zabójcze potrawy” – nowa produkcja własna Zoom TV już od 25 maja
08.05.24r.
Smaki Azji bez cenzury, czyli „Zabójcze potrawy” – nowa produkcja własna Zoom TV już od 25 maja

Zabójczo niebezpieczna, zabójczo odrażająca i zabójczo pyszna. Właśnie ...

więcej

inne kanały