Powrót do aktualności

14. Festiwal Filmów-Spotkań w Sandomierzu

W Sandoierzu szykuje się filmowa majówka. W dniach 28 kwietnia – 3 maja odbędzie się tam 14. Festiwal Filmów-Spotkań Niezwykłych.

 
Festiwal Filmów – Spotkań Niezwykłych prezentuje najbardziej niezwykłe polskie filmy, oryginalne filmowe spojrzenia, unikalnych twórców. To coroczna okazja, aby spotkać się z ludźmi kina i wziąć udział w wielu okołofilmowych imprezach towarzyszących. A wszystko to w uroczym Sandomierzu w czasie długiego weekendu majowego.

 

W programie znalazły się jednak nie tylko najciekawsze i najbardziej niezwykłe filmy rodzimej produkcji. Widzowie zobaczą również wiele zagranicznych filmów, w tym tegorocznych zdobywców Oscarów.


Tradycyjnie na festiwalu nagradzane są NieZwykłe osobowości polskiego kina. W tym roku nagrodzeni zostaną:

 

Reżyserka NieZwykła 2017
Dorota Kędzierzawska

Aktorka NieZwykła 2017
Danuta Szaflarska

Aktorzy NieZwykli 2017
Daniel Olbrychski, Wojciech Pszoniak, Andrzej Seweryn

 

Tegoroczni NieZwykli Aktorzy to osobowości polskiego kina, artyści, którzy współpracowali z wybitnym reżyserem Andrzejem Wajdą, jedynym polskim laureatem Oscara za całokształt twórczości. W tym roku organizatorzy festiwalu oddadzą hołd pamięci Mistrza Niezwykłego.

 

Dorota Kędzierzawska, tegoroczna Reżyserka NieZwykła, to wielokrotnie nagradzana – w kraju i za granicą –  reżyserka i scenarzystka, która, inspirowana autentycznymi wydarzeniami, opowiada uniwersalną historię o samotności, niezrozumieniu, odrzuceniu i inności. Wraz z Dorotą Kędzierzawską i Arturem Reinhartem wspomnimy Aktorkę NieZwykłą - Danutę Szaflarską - legendę polskiego kina i teatru i pierwsza gwiazdę powojennego kina.

 

Poznaj bliżej NieZwykłych bohaterów tegorocznej edycji Festiwalu http://festiwalniezwykly.pl/tegoroczni-niezwykli--festiwal-2017.html

Dla festiwalu ważni sią również najmłodsi widzowie. To do nich skierowane są warsztaty dla dzieci, młodzieży i studentów:
9. Filmowe Ogrody Wyobraźni http://festiwalniezwykly.pl/filmowe-ogrody-wyobrazni.html
5. Szklany Ekran Pilkingtona http://festiwalniezwykly.pl/szklany-ekran-pilkingtona.html
Plener Dziennikarski http://festiwalniezwykly.pl/plener-dziennikarski.html

Poza licznymi pokazami filmowymi, spotkaniami z NieZwykłymi gośćmi Festiwalu organizatorzy przygotowali wiele wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji m.in.

“Struny na ziemi” koncert Włodka Pawlika pierwszego laureata nagrody Grammy w historii polskiego jazzu http://festiwalniezwykly.pl/koncert--struny-na-ziemi.html (bilety do kupienia https://www.bilety24.pl/koncert/-struny-na-ziemi-koncert-wlodka-pawlika--31152)

“Słynny błękitny prochowiec” Koncert Romana Kołakowskiego i Teatru Piosenki. Nowoczesny spektakl multimedialny z niezwykłymi, barwnymi projekcjami wprowadzającymi widza w poetykę wielkiego mistrza ballady LEONARDA COHENA http://festiwalniezwykly.pl/koncert--prochowiec.html (bilety do kupienia https://www.bilety24.pl/koncert/-slynny-niebieski-prochowiec--31153?id=153832)

Wystawa plenerowa Andrzej Wajda 40/90. 6 marca 2016 roku Andrzej Wajda skończył 90 lat; zrealizował 40 filmów fabularnych – stąd tytuł wystawy: ANDRZEJ WAJDA 40/90. Wystawa prezentuje w porządku chronologicznym wszystkie fabularne filmy Andrzeja Wajdy, które powstawały przez ponad 60 lat: od "Pokolenia" – debiutu z 1954 roku aż do "Powidoków" – najnowszego filmu o Władysławie Strzemińskim. http://festiwalniezwykly.pl/wystawa--andrzej-wajda.html

Czytanie Dzieciom. Cykl salonów poezji i literatury dla najmłodszych w wykonaniu wybitnych aktorów. (Terminy cyklu opublikujemy w programie)

Dyskusyjny Klub Filmowy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pokazy filmowe z audiodeskrypcją dla osób niewidzących. (Terminy pokazów opublikujemy w programie)

Oficjalna strona Festiwalu: www.festiwalniezwykly.pl
Facebook: https://web.facebook.com/festiwalniezwykly/?fref=ts

najciekawsze materiały

ŻYCIE Z EFEKTEM WOW! NOWY CYKL W ZOOM TV.

zobacz

NARZECZONA ZE STAMBUŁU 5 RAZY W TYGODNIU.

zobacz

SERIAL Z ARCHIWUM X W TELEWIZJI

zobacz