Powrót do aktualności

W Toruniu trwa 14. edycja festiwalu Tofifest

W Toruniu trwa jedno z najważniejszych filmowych wydarzeń w Polsce - 14. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest. Impreza zwana jest również przez niektórych „niepokorną”, ze względu na ukazywaną nieszablonową i nieznaną dotąd szerszej publiczności twórczość,  która w magiczny sposób przyciąga widzów.

Jednak Tofifest to znacznie więcej niż projekcje filmowe. Organizowane są tu też koncerty, wystawy, warsztaty, wieczory poetyckie czy spotkania z artystami, np. z Markiem Kondratem, Sonią Bohosiewicz, Andrzejem Sewerynem, Małgorzatą Foremniak, Agnieszką Smoczyńską czy Wojciechem Smarzowskim.

Dla dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 14 lat Tofifest przygotował specjalne wydarzenie: „Filmogranie!” - interdyscyplinarny projekt edukacji filmowej, który łączy działania wokół filmu, fotografii i dźwięku, pozwalając uczestnikom poznać skomplikowany proces powstawania dzieła filmowego. W tym roku motywem przewodnim  jest „filmowy spektakl z dreszczykiem” – uczestników warsztatu czekać będą zagadki, nieobecni suflerzy, a także czynności śledcze.

Tofifest to festiwal, na którym nie znajdziemy czerwonych dywanów czy nadmiernej ilości błysków fleszy. Jego założeniem jest zapewnienie niesamowitych przeżyć zarówno dla gości, jak i samej publiki.

22 października, po gali zakończenia 14. edycji Tofifest zaprasza na koncert, podczas którego znani polscy muzycy oddadzą hołd Davidowi Bowiemu. Zagrają: Brodka, Natalia Przybysz, Skubas, Tymon Tymański i Tomasz Makowiecki.

Jeżeli szukacie festiwalu pełnego niebanalnych seansów, długich dyskusji, a także nawiązania kontaktów z ciekawymi ludźmi to z pewnością musicie się wybrać na Tofifest!

najciekawsze materiały

Miss Wheelchair World 2017

zobacz

Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce

zobacz

Wrocławianka Małgorzata Wojtaczka samotnie zdobyła Biegun Południowy

zobacz