Powrót do aktualności

Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce

  W dniach 8-11 października w Warszawie w Kinie Kinoteka odbędzie się pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy (IFF) w Polsce. Sympatykom kina indyjskiego zostaną zaprezentowane najlepsze indyjskie filmy.

  Będzie to pierwsza w naszym kraju okazja do poznania tak wielu odmian tego kina, a równocześnie do spotkań z jego twórcami – indyjskimi reżyserami i aktorami, m.in. ze znaną i cenioną aktorką Manishą Koiralą. Pierwszy Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce jest doskonałą okazją do uczczenia 70-lecia niepodległości Indii. Pokazy w ramach 4-dniowego festiwalu są bezpłatne, wystarczy się zarejestrować na stronie Kinoteka.pl

  Gośćmi festiwalu będą nagradzani indyjscy twórcy filmowi i aktorzy, m.in.: Manisha Koirala, Rahul Mittra, Dr. Rajinder Singh Chadha, Ritu Beri, Rajesh Mapuskar, Mikhil Musale, Shahnaab Alam, Nallamalupu Bujji, a także przedstawiciele polskiego przemysłu filmowego. Indyjski Festiwal Filmowy w Polsce – zgodnie z zamysłem jego kuratorów, Captaina Rahula Baliego i R C Dalala – ma być corocznym wydarzeniem, obejmującym bogaty program artystyczny, wspierającym także rosnące wśród indyjskiej branży filmowej zainteresowanie Polską.

  Organizatorami Festiwalu są Indian Film Festival Worldwide oraz Images & Worlds pod patronatem: Ambasady Indii w Polsce, Polskiego Instytutu w New Delhi, Indyjsko-Polskiej Izby Gospodarczej (IPCCI), Wajda School & Studio, Indian Association of Poland oraz India International Foundation.

  W ramach 4-dniowego Festiwalu wejście na pokazy filmowe jest bezpłatne, wystarczy zarejestrować się na stronie Kinoteki (kinoteka.pl) i odebrać zaproszenie w kasie (najpóźniej 30 minut przed seansem) lub – w wypadku wolnych

  Szczegółowy program Festiwalu na stronie kinoteka.pl

  Więcej informacji:

  https://www.facebook.com/indianfilmfestivalpoland/

  http://iffw.co.in/poland.html

  najciekawsze materiały

  Plan połączenia spółek

  zobacz

  Walentynki z Woodym Allenem: "Casanova po przejściach" w Zoom TV

  zobacz

  I Maraton Północny - "Bieg Czterech Latarni"

  zobacz