Powrót do aktualności

"Ostatnia szansa" - mocny serial dokumentalny po raz pierwszy w Polsce

Mocny serial dokumentalny o uzależnieniach „Ostatnia szansa” („Intervention”) podbił widownię w USA i zdobył nagrodę Emmy. Polska premiera telewizyjna już w poniedziałek, 6 lutego, o 22:10, tylko w Zoom TV.

Poruszający serial dokumentalny o uzależnionych ludziach, którzy dostają szansę na wyjście z nałogu. Aby tego dokonać, muszą skonfrontować się ze swoimi największymi i najbardziej skrywanymi demonami. W każdym odcinku poznajemy inną osobę, która przechodzi poważny życiowy kryzys. Jej rodzina i przyjaciele postanawiają zainterweniować i dać jej szansę na wyjście z uzależnienia. Bohater odcinka wie, że bierze udział w nagraniu dokumentu o używkach, jednak nie spodziewa się interwencji – ta przychodzi nagle. Postawiony przez najbliższych przed ostatecznym wyborem, musi zdecydować, czy wkroczyć na trudną ścieżkę leczenia, czy też pogrążać się w nałogu, który z każdym dniem przejmuje większą kontrolę. Dla wielu udział w programie jest ostatnią szansą na normalne życie i uratowanie relacji z bliskimi.

Program porusza problem różnego rodzaju uzależnień – od narkotyków, przez seks, po zakupy. Interwencja przeprowadzana jest z udziałem doświadczonych terapeutów, którzy na co dzień pracują z osobami uzależnionymi. Część z nich sama zmagała się kiedyś z nałogami. Teraz pomaga innym poradzić sobie z najtrudniejszym wyzwaniem w życiu.

„Ostatnia szansa” to odważny, pełen emocji serial, który pokazuje życie uzależnionych wprost, bez ubarwiania. Może stanowić przestrogę, ale i cenną inspirację. Serial w USA cieszy się ogromną popularnością. Jeden z widzów zaoferował opłacenie czesnego bohaterowi, który marzył o tym, by po odwyku pójść na studia. Inna fanka serialu wyszła za jednego z bohaterów, który z powodzeniem zakończył leczenie.

Program zyskał też uznanie krytyków, a w 2009 roku zdobył nagrodę Emmy w kategorii Najlepszy Program Reality TV.

Polska premiera telewizyjna już w poniedziałek, 6 lutego, o 22:10, tylko w Zoom TV.

najciekawsze materiały

Hity Zoom TV na 10-16 listopada

zobacz

Gigantyczne akwarium na Międzynarodowych Targach Poznańskich

zobacz

Hity Zoom TV na 27 stycznia - 2 lutego

zobacz